2 lata+

Pucio rośnie zdrowo

Rośnij zdrowo z Puciem! Pucio jest zawsze chętny do zabawy! Poćwicz razem z nim: pomachaj rękami, pokiwaj głową i potup wesoło! A potem pomóż mu wybrać ubranie – jakie będzie najlepsze zimą, a jakie latem? Celem tej interaktywnej książki jest wyrabianie zdrowych nawyków u dzieci.

Zobacz w sklepie


Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Dla kogo: dla dzieci, które już mówią, ale nadal rozszerzają swój zasób wyrazów oraz umiejętność budowania złożonych wypowiedzi. W tej części dzieci poznają bliżej rodzinę Pucia, wzbogacając przy tym swój słownik o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwijając umiejętność opowiadania.

Zobacz w sklepie


Pucio. Co tu pasuje?

Puzzle składają się z 5 obrazków głównych ukazujących Pucia w codziennych sytuacjach (np. kiedy się myje) oraz 20 elementów uzupełniających, na które składają się obiekty z najbliższego otoczenia dziecka (np. mydło, ręcznik). Zadaniem dziecka jest obejrzeć obrazek główny i dołączyć pasujące do niego elementy uzupełniające.

Zobacz w sklepie


Pucio. Czego brakuje?

Zadaniem dziecka jest połączenie 2 kawałków puzzli – obrazka głównego (przedstawiającego Pucia w sytuacji, w której czegoś brakuje) i elementu brakującego. Dopasowanie puzzli może być trudniejsze niż w grze „Co tu pasuje?”, bo polega nie tylko na odnajdywaniu elementów, lecz także na kojarzeniu i dostrzeganiu związków logicznych między sytuacją a obiektami pokazanymi na ilustracjach.

Zobacz w sklepie


Pucio. Domino

Pudełko zawiera 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe z bohaterami książek o Puciu dla młodszych dzieci (z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania), na drugiej zaś klasyczne (wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia) dla starszych.

Zobacz w sklepie


Pucio. Gdzie to położyć?

W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny Pucia i 36 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń. Dziecko układa przedmioty w różnych miejscach na planszach (np. na stoliku w salonie). Uczy się przy tym rozumienia stosunków przestrzennych i świadomego stosowania przyimków („na”, „w”, „pod”…). Instrukcja zawiera spis wielu zabaw z zastosowaniem tak przygotowanego materiału.

Zobacz w sklepie


Pucio. Rodzinna sobota

W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie. Zabawka rozwija: słownictwo, rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość.

Zobacz w sklepie


Pucio. Co słychać?

W pudełku znajduje się duży obrazek składający się z 12 elementów, a na nim Pucio i Misia w otoczeniu dźwięków natury: ćwierkania ptaków, bzyczenia owadów, tuptania mrówek, chrupania wiewiórki, szczekania psa czy szumu wiatru. Po ułożeniu obrazka dziecko i rodzic mogą rozpocząć zabawę w powtarzanie użytych wyrażeń dźwiękonaśladowczych – odczytywać je, wskazywać zwierzęta i naśladować dźwięki, jakie wydają.

Zobacz w sklepie


Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Dla kogo: dla każdego małego fana Pucia, zwłaszcza dla takiego przed odpieluchowaniem lub w jego trakcie. Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy!

Zobacz w sklepie


Pucio u lekarza

Dla kogo: dla każdego małego fana Pucia, a zwłaszcza dla odczuwającego lęk przed wizytą u lekarza. Pucio bardzo źle się czuje. Ma gorączkę, katar, kaszel i boli go głowa. Wygląda na to, że musi odwiedzić doktor Anię… W gabinecie Pucio dostaje ważne zadanie: uspokoić smoka, który boi się badania. Wywiązuje się z tego znakomicie, a przy okazji sam zostaje zbadany. Teraz wystarczy tylko przyjmować lekarstwa i robić inhalacje. Po kilku dniach dzielny Pucio jest zdrów jak ryba!

Zobacz w sklepie


Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Dla kogo: dla dzieci młodszych i starszych przedszkolaków. W tej części przygód Pucia dzieci wraz z ulubionym bohaterem udają się na wieś do dziadków. Celem książki jest sprawdzenie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacania słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

Zobacz w sklepie


Pucio. Plan dnia

W pudełku znajduje się poręczna tablica oraz 48 magnesów z obrazkami ukazującymi codzienne czynności, 4 magnesy symbolizujące pory dnia oraz 7 magnesów z nazwami dni tygodnia. Zabawy z planerem pozwalają m.in.: wprowadzić spokój i pozytywnie rozumianą codzienną rutynę; oswoić konieczność wykonywania codziennych czynności, które czasem sprawiają kłopot; wzmacniać poczucie pewności siebie i swojej ważnej roli w rodzinie; rozwijać rozumienie kolejności zdarzeń, następstw czasowych i upływu czasu oraz pojęć dotyczących czasu (pory dnia, dni tygodnia).

Zobacz w sklepie


Pucio. Historyjki obrazkowe

W pudełku znajduje się 36 obrazków, z których można ułożyć 12 historyjek (każdą tworzą 3 obrazki). Układanie historyjek rozwija mowę na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia rozmowy), pomaga zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe i ciągi zdarzeń, oswaja sytuacje społeczne, pomaga rozumieć i nazywać emocje.

Zobacz w sklepie


Pucio. Przeciwieństwa

Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha itp. To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka.

Zobacz w sklepie


Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Dla kogo: dla dzieci, które mają już opanowany podstawowy zakres słownictwa i wypowiadają proste, pojedyncze zdania. W tej części dziecko nie tylko poznaje nowe rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki, lecz także rozwija mowę zdaniową (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz stosowanie podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).

Zobacz w sklepie